• Čeština
  • English
Customer Login
Lost password?

View your shopping cart

Vody pro Kamerun se napijete i letos!

Voda pro Kamerun je již tradičním projektem Kedjom-Keku. Stejně jako v předchozích 3 letech se i letos roztočí kohoutky vody v kavárnách, barech, restauracích, ale i na úřadech a v zoologických zahradách po celé ČR. Pod heslem “Litr za dvacku, dvacka za strom” budou prodávat litr vody z vodovodu za 20 Kč. My pak za vybrané peníze vysázíme nové stromy a postaráme se o to, aby vyrostly a zaplnily odlesněná místa. Snažíme se tak zajistit přežití mnoha ohrožených živočichů včetně nejohroženějšího poddruhu šimpanze Pan Troglodytes Ellioti. Toho se díky našim fotopastem povedlo zachytit na video. Poslední důkaz o tom, že v mlžném lese žije, byl přitom 14 let starý. Les pak také bude lépe zadržovat vodu, která je pro život nezbytná. V předešlých letech se podařilo nasbírat prostředky na vysázení více než 12 tisíc stromů. Kolik jich s vámi vysadíme letos?

Spojení péče o přírodu, starosti o vodní zdroje a v neposlední řadě i snahy zlepšit životní podmínky obyvatel horské oblasti Kedjom-Keku nás přivedlo k nápadu zahájit letošní ročník Vody pro Kamerun na Den Země 22. dubna 2016. Počínaje tímto datem budete moci na desítkách míst vypít litr vody za dvacku a podpořit tak naše snažení. O celé akci vás budeme průběžně informovat především na našem facebooku, který určitě rádi sledujete.

Partnery Vody pro Kamerun 2016 se staly Zoologické zahrady Liberec a Jihlava, CCBC (Česká koalice pro ochranu biodiverzity) a společnost Mixit, která věnovala jako sponzorský dar tubusy na výrobu kasiček, do nichž se na zapojených místech budou sbírat finance. Tímto jim všem děkujeme za vyjádření podpory a zájem se na tomto projektu podílet. Zoologická zahrada Jihlava se dokonce stane předskokanem celé akce. Kohoutky s vodou se tam roztočí už 19. března. O dalších místech, která zahájí letošní ročník této benefiční akce, vás budeme včas informovat.

Máte tip na zajímavé místo, kde by mohla Voda pro Kamerun také probíhat? Neváhejte nám napsat na vodaprokamerun@kedjom-keku.com a společně se domluvíme na jeho oslovení a zapojení. V případě vašeho zájmu se tak můžete stát i naším dobrovolníkem a na projektu se osobně podílet.