• Čeština
  • English
Customer Login
Lost password?

View your shopping cart

Má smysl chránit horský mlžný les v Abongphen?

Horský mlžný les  v Abongphen

V pohoří Bamenda Higlands na severozápadě Kamerunu, nedaleko města Bamenda (hlavní město regionu) se nachází  horský mlžný les. Často  bývá označován jako Tubah Upland Forest podle jména celé oblasti.  Bamendské pohoří patří k několika málo lokalitám na světě, kde může být tento typ lesa ještě spatřen. Jedná se o jeden z druhově nejbohatších, ale také nejohroženějších biotopů na Zemi. Řadí se mezi tzv. Biodiversity hotspots, místa s vysokou koncentrací vzácných, ohrožených a endemitských druhů.

Celý článek

Manuál: Jak zasadit strom v Kamerunu

Některé stromy rostou rychlostí pod dva decimetry za rok. Mnohé lesní druhy nesnesou přímí sluneční svit. Na většině si rády pochutnají krávy (nebo je zadupou). Jen málokterý odolá požáru. Žádný nezastaví ostří mačety.

Zasadit strom a obnovit les je celkem dřina, ale tučná odměna láká další a další lidi, kteří to chtějí zkusit taky. Všem zvědavcům i nedočkavcům přikládáme návod jak na to, aby si ukrátili čekání a hlavně se mohli zařadit mezi ty z vás, kteří už vědí. Celý článek

Předsevzetí do nového roku: Vysadit sto tisíc stromů!

Ochrana, a snad ještě více obnova původních biotopů, chce čas. Spěch v případě ochranářských, pochopitelně i rozvojových projektů většinou končí hůř, než si dokážeme vůbec představit. Nejenže pak záchrana přírody i nakopnutí k tzv. rozvoji vede k absolutní devastaci původnch biotopů i samotné komunity, ale ve většině případů tyto uspěchané kroky už neumožňují ani jejich nápravu. Běloch si zkátka nemůže vlítnout, kam se mu zachce a poroučet lidem, co mají dělat.

Celý článek

Akce na záchranu šimpanzího biotopu v Kedjom-Keku právě začala!

Včerejší první schůzka našeho šéfa Martina, muže, který sází stromy, Ernesta, skvělého botanika z Bamenda, Kennetha a koordinátora nejbližší přírodní rezervace okolí kráteru Mbi a delegáta ministerstva životního prostředí a lesa v jedné osobě, nastínila jakým směrem se vydají naše první kroky vedoucí k záchraně horského mlžného lesa v Abongphen, v oblacích položené části vesnice Kedjom-Keku.

Celý článek