• Čeština
  • English
Customer Login
Lost password?

Zobrazit košík

Škola v mlze

PROČ? Nedostatek kvalitního vzdělávání je jedním z největších problémů rozvojových zemí. V horském Abongphen (čtvrť Kedjom-Keku) je gramotných jen asi 30 % obyvatel. Africe nepomáhá ani rychlý růst populace. Nosná kapacita africké půdy je totiž daleko nižší než ta naše, a příroda si nebude umět s takovým tlakem v budoucnosti poradit.

JAK? Poradit si s tím naopak musí místní obyvatelé. Jedinou cestou je vzdělání, které rozšiřuje lidem obzory, umožňuje jim vyhledávat informace, uvědomovat si dopady svého jednání na životní prostředí i rozvíjet vlastní nápady. Proto jsme v horách postavili Školu v mlze. Tu navštěvují děti od předškolního věku až do konce prvního stupně základní školy. Mimo jiné je zasvěcujeme do všech našich ochranářských aktivit, sázíme s nimi stromy a mluvíme o nezastupitelnosti lesa, který je obklopuje.

POVEDLO SE NÁM! Výuka ve Škole v mlze běží už čtvrtým akademickým rokem. Na postu učitelů se vystřídala desítka českých dobrovolníků a nyní zaměstnáváme 2 kamerunské učitele a jednoho českého dobrovolníka. Od začátku roku 2016 bude učitelský sbor složený pouze z Kamerunců. Školu dnes navštěvuje dvacet dětí od 3 do 11 let. Tolik dětí prvního stupně také v horské čtvrti Abongphen žije. Ti starší se již naučili číst, psát, počítat i mluvit anglicky. Všichni pak se zájmem hltají i hodiny ekologie, kde se jim snažíme na praktických příkladech vysvětlit nenahraditelnost původních lesů.

TAK TROCHU JINÁ ADOPCE NA DÁLKU

Zobrazit místo Škola v mlze na větší mapě