• Čeština
  • English
Customer Login
Lost password?

Zobrazit košík

Maso za maso

PROČ? V Kamerunu stále pracuje nejvíce lidí v zemědělství. To je navíc neefektivní a nešetrné k životnímu prostředí. Místním proto nabízíme alternativní zdroje obživy přátelské k původním lesům.

JAK? Formou půjčky na oplátku (maso za maso) jim poskytujeme vybavení i školení potřebné pro včelaření, kompostování nebo chov koz. Chceme vytvořit také nová pracovní místa pro několik desítek horalů. S nimi začneme vyrábět například přírodní ručně dělaný papír, svíčky a jiné výrobky z včelího vosku i sklenice z kravských rohů.

POVEDLO SE NÁM! Letos (2015) jsme začali se stavbou Mountain Misty Multipurpose House. Víceúčelový dům nabídne místním farmářům vzdělání, nová pracovní místa a bude také sloužit jako treninkové centrum s knihovnou a malým kinem. Dům bychom rádi dokončili na přelomu letošního roku a začali s výukou dospělých i prvními lekcemi, jak se stát úspěšným včelařem.

My sami už třetím rokem chováme nejen včely, ale také slepice (34 jedinců), kozy (5) a ryby (100 kaprů, 100, thilapií, 100 sumců). Všechna domácí zvířata se nám daří úspěšně množit a chceme tak také farmáře naučit, jak správně drůběž, kozy nebo ryby chovat. Nejlepším způsobem, jak místní přesvědčit, že i z malé užité plochy se dá dobře vyžít a není přitom potřeba ničit původní les, je jim to předvést.

Aktuální projekt, který můžete s radostí podpořit.

Mountain Misty Multipurpose House

Vybráno 42 005 Kč z 150 000 Kč
28 %
0 dní do konce
47 přispěvatelů

Už se Ti někdy podařilo postavit víceúčelový dům, který může významnou měrou přispět k záchraně ohroženého biotopu, za 150 000 Kč? Teď máš příležitost!

Vybudujme společně místo, kde horští zemědělci najdou pracovní příležitosti, zdroj informací a naučí se novým věcem.

Podpořit projekt