• Čeština
  • English
Customer Login
Lost password?

Zobrazit košík

Deník Školy v mlze: Usuš, co se dá

4. TÝDEN (22. 9. – 28. 9. 2014)

Před nedávnem nás napadlo, že bychom mohli tady v horách otevřít obchod. Nabízet lidem trvanlivé potraviny jako je rýže, mouka, garri (rozemletý kořen manioku), groundnuts (buráky), olej, ale také třeba mýdlo nebo petrolej. Stále častěji jsme totiž přicházeli do kontaktu s lidmi, kteří vyráželi na Door Market (trh vzdálený cca 2 hod. rychlé chůze) třeba jen kvůli třem kostkám MAGGI. Ušetřili bychom tím lidem z hor nejen celý půlden, ale hlavně by tak vznikl jakýsi meeting prostor, byli bychom si všichni tak nějak blíž. A právě tenhle týden jsme k tomu udělali první krok. Celý článek

Deník Školy v mlze: 2. TÝDEN

(8. 9. – 14. 9. 2014)

Tak nám to vypuklo. Dlouho očekávaný začátek školy je tady. Vstáváme v 6 hod. ráno, skutečně se těšíme. A evidentně nejsme sami, protože první děti v nažehlených uniformách přichází už před půl osmou (ačkoliv začínáme až v 8). Na poslední opozdilce čekáme do půl deváté a můžeme začít. Krátká rozcvička, docházka a vzhůru do tříd. Protože celý týden chodí do školy průměrně jen 13 dětí, třídy spojujeme – školku s 1. třídou, 2. třídu se 3. Rozdáváme dětem nové sešity, penály, pera a tužky. Mají z nich obrovskou radost a neodkládají je ani během přestávek. Teď už učení opravdu nic nebrání.

Celý článek

Deník Školy v mlze: 1. TÝDEN

(1. 9. – 7. 9. 2014)

Přestože v Čechách jde o první týden školy, u nás teprve přípravy na začátek školního roku vrcholí. Každý den uklízíme ve třídách, probíráme sešity a testy z loňského roku, abychom zjistili, na co navázat a co během prvních školních dnů procvičovat.

Celý článek