• Čeština
  • English
Customer Login
Lost password?

Zobrazit košík

Akce na záchranu šimpanzího biotopu v Kedjom-Keku právě začala!

Včerejší první schůzka našeho šéfa Martina, muže, který sází stromy, Ernesta, skvělého botanika z Bamenda, Kennetha a koordinátora nejbližší přírodní rezervace okolí kráteru Mbi a delegáta ministerstva životního prostředí a lesa v jedné osobě, nastínila jakým směrem se vydají naše první kroky vedoucí k záchraně horského mlžného lesa v Abongphen, v oblacích položené části vesnice Kedjom-Keku.

Ve čtvrtek nás čeká schůzka se zástupkyní ministerstva životního prostředí a lesa pro celý severozápad Kamerunu. Rádi bychom začali s podrobnějším výzkumem týkající se chování abongphenské šimpanzí skupiny. Zdá se totiž, že se dokázali až neuvěřitelným způsobem adaptovat na život ve vysoce degradovaném lese a navíc v bezprostřední blízkosti člověka. Svá hnízda si staví i třistametrů od lidských příbytků. Také je dost pravděpodobné, že občas přespávají dokonce i na zemi nebo v jeskyních.

Chceme také představit návrh na přísná pravidla týkající se ochrany zbylých fragmentů jejich domoviště. Chystáme se zmapovat zbylou část hor, kterou zaznamenanou ještě nemáme a navrhnout vhodné a nutné lokality na znovuzalesnění.

I vy se můžete podílet na zalesnění koridorů pro poslední šimpanží rodinu v Kedjom-Keku.

Zasaďte kolik stromů chcete a nadělte je svým blízkým k Vánocům v podobě dárkového poukazu, který Vám zašleme poštou nebo emailem.

Stromy můžete sázet skrz náš eshop ZDE!

Již bzry se také dočtete o tom, jak jsme našli šimpanzí dálnici a poprvé natočili šimpanzího samce. O naší předešlé – neuúspěšné výpravě za tímto primátem se dočtete v reportáži Zuzany Sejfové: Šimpanzům v patách.

chimps

Děkujeme,

Vaše Kedjom-Keku