• Čeština
  • English
Customer Login
Lost password?

Zobrazit košík

Cinthia

Školné na školní rok 2013/2014 zaplatili žáci  ZŠ Belehradská v Košicích. Děkujeme! 

Věk: 6
Třída: 1.
Přezdívka: zpěvačka
Sourozenci: Laresia a Blessing
Jméno rodiče: Regina Ngwe
Oblíbená činnost: zpívání

Sintia je podobě jako její sestry – Blessing a Laresia velmi milá a tichá dívka. Žijí u své opatrovnice v polorozbořené chatrči nedaleko školy. I tak chodí denně pozdě. Jelikož ještě nechodila do školy, není zvyklá pracovat ve skupině. Na individuální úrovni však  dělá rychlé pokroky. Ráda si zpívá nejen o přestávkách, ale i během vyučovací hodiny.

Po prvním trimestru 2013/2014

Na začátku školního roku jsme ji zařadili do školky, ale po pár dnech se tam začala nudit a tak jsme ji zkusili dát do první třídy. Čtení jednotlivých písmen ji jde čím dál lépe, avšak potřebuje ještě pořádně procvičit psaní. Na příklady je zatím ještě moc malá. I po několika hodinovém vysvětlování, sčítání zatím nezvládá. Čísla do deseti však umí napsat s přehledem.

Po druhém trimestru 2013/2014

V matematice mezi její oblíbené výsledky patří číslo 4. Sama počítá pouze s pomocí učitelky. Ve čtení a psaní se snaží, ale i přes to ji písmenka stále utíkají po linkách i po sešitě. Na zahradě nemáme větší salát, než je její sešit, který je popsaný ze všech stran bez ohledu na posloupnost. Své nedostatky při psaní však dohání v hodinách čtení, kdy využívá svého hudebního sluchu k učení se různých písmen.

Duben 2014

Cintia je stále roztržitá veselá dívka. Její písmo sem tam připomíná hieroglyfy, ale její sešit po zásahu učitelky konečně nevypadá na první pohled jako salát. I přes nedostatky v pečlivosti píše svá první slova, kterými dělá radost sobě i ostatním. V matematice vyměnila svůj neoblíbenější výsledek 4 za reálné počítání, ale potřebuje neustálý dohled k udržení její pozornosti. I přes to, že potřebuje více času, počítá dobře. Jako jedna z mála nemá ráda domácí úkoly, a když je přinese vyplněné, sem tam je to práce její sestry Blessing.